Разкриха нелегален дом за възрастни хора в София, потвърдиха за "Фокус" от социалното министерство. 

Акцията е в столичния квартал "Суходол". Извеждат се обитателите на дома.

"Осем човека в тежко състояние са били открити в нелегалния дом за възрастни хора в София", обяви министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов.

По думите му домът е "абсолютно нелегален": "Потребителите са по-малко, само осем човека. Те са в доста тежко състояние. Първо, ще бъдат направени необходимите медицински прегледи, а след това ще ви дадем повече информация".