Румен Радев, който днес връчи Почетния знак на президента на уважавания български творец Михаил Белчев за изключителната значимост на цялостното му творчество към съвременното музикално и литературно изкуство, в знак на уважение към неговия всестранен талант, както и за активния му творчески и обществен принос към обогатяването и утвърждаването в национален и международен мащаб на българската култура.
Президентът бе гост на представянето на книгата на Михаил Белчев "Ти ме повика, живот“.
В словото си държавният глава открои яркия талант, всеотдайността и посветеността на Михаил Белчев, превърнали творчеството му в неразделна част от българския културен живот през последните десетилетия. Президентът посочи, че българите се гордеем със своята богата култура, невероятните ни поети, композитори, музиканти, изпълнители, режисьори и сценаристи, но малцина пишат и текстовете, и музиката на своите песни, които изпълняват по неповторим начин, както го прави Михаил Белчев. "Не са много тези, които успяват да достигнат до широката публика и да я покорят и които през целия си живот остават верни на принципите, които възпяват в своето творчество – истински щастлив съм, че България има Михаил Белчев“, посочи Румен Радев.
Президентът изрази признателност към семейството на твореца и всички, които са го подкрепили в създаването на неговата книга "Ти ме повика, живот“. По думите на държавния глава тя е вдъхновение и пример за всеотдайност, любов към хората, семейството, рода и към България.
С искреност, човечност и необятен талант Михаил Белчев покори завинаги сърцата на поколения българи. Това заяви държавният глава Радев връчи Почетния знак на президента на уважавания български творец Михаил Белчев

©
пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | |||
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
КНСБ: Където има колективен договор, заплатата е с 14% повече
21:26 / 01.05.2025
Кой колко взима в България?
20:39 / 01.05.2025
Видеокадри са запечатали последните часове от живота на Магдалена...
19:46 / 01.05.2025
Синдикатите: Увеличаването на пенсионната възраст е категорично н...
18:01 / 01.05.2025
Стоилка Арсова: Няма да има промени при картовите и платежните оп...
17:34 / 01.05.2025
Добра новина за хората с просрочени задължения
17:09 / 01.05.2025
Актуални теми
Анкета
Не (21333) | 40% | ![]() |
Да, но отложено и превъртам реклами и съдържание (19633) | 37% | ![]() |
Да, гледам по традиционен начин (12133) | 23% | ![]() |