close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Всички
Институции
Политика
Криминални
Икономика
Здравеопазване
Общество
Други
Трафик
Прокурорският син пред съда: Не съм нарушил домашния арест
12:36 / 28.02.2023
487
© NOVA
Започна делото срещу прокурорския син от Перник - Васил Михайлов. В съдебната зала трябваше да се появят 9 пострадали лица. Малко преди началото на съдебния процес се оказа, че в залата присъства само едно - Кевин Каров. Част от пострадалите, през своите адвокати, заявиха, че искат да участват в процеса като частни обвинители и граждански ищци. Те са подали молби за граждански искове на обща стойност 40 000 лв.  срещу Михайлов, предава NOVA. 

Адвокатът на обвиняемия - Велин Велинов, настоя мярката на Михайлов да бъде променена в по-лека, тъй като ставало въпрос за млад мъж, който живеел в “здрава семейна среда". Велинов настоя и делото да бъде върнато на Софийска районна прокуратура за отстраняване на пропуски в досъдебната фаза. От обвинението обаче са категорични, че няма допуснати грешки.

А мярката за неотклонение “задържане под стража" е необходима, тъй като вече съдът е определил, че Михайлов е нарушавал принудата. Обвиненият обясни, че не е нарушил домашният арест, тъй като не знаел, че не може да отиде до отсрещния тротоар, преди да започне да изпълнява присъдата. 

Известно е, че срещу Васил Михайлов има 8 обвинения, сред които: 2 за хулигански прояви, 3 за средни телесни повреди, 2 за леки телесни повреди и 1 за закана за убийство. Преди дни от прокуратурата обявиха, че Михайлов ще отговаря и за закана за убийство срещу надзирател от Централния софийски затвор. Той е преместен в Бобов дол, защото рисувал нацистки символи в килията си, както и влизал в конфликти с други лишени от свобода.

Припомняме, че в началото на ноември 2022 година около денонощие прокурорският син от Перник не е имал гривна за проследяване. Васил Михайлов е нарушавал домашния си арест и е излизал от жилището. Самият той каза тогава, че е ходил до магазина и на дискотека. След това и проверка в Министерството на правосъдието показа същото.
Следете всички новини на агенция "Фокус" и чрез:
facebook
Google Новини
Всичко важно от ефира на радио "Фокус" слушайте и в нашите подкасти в:
Spotify
Google Podcasts
Soundcloud



Още по темата: общо новини по темата: 20
предишна страница [ 1/4 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...

ИЗПРАТИ НОВИНА
Актуални теми
49-ото Народно събрание
Силно земетресение разлюля Пловдив!
Бюджет 2023
Кабинетът "Денков - Габриел"
Матури 2023 г.
назад 1 2 3 4 5 напред
Анкета
"За" или "против" запазването на паметниците на Съветската армия в България?
За
Против
Не мога да преценя

Част от
НОВИНИ
ЗА НАС

За контакти:

тел.: 0882 801 050

focus@focus-news.net

За реклама:

Тарифи (виж) Избори 2023

тел.: 0882 801 001

sales@focus-news.net
©2000 - 2022 Медия груп 24 ООД. focus-news.net - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от focus-news.net, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени). Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на Медия груп 24 ООД. Мненията изразени във форумите и коментарите към статиите са собственост на авторите им и Медия груп 24 ООД не носи отговорност за тях. Поставянето на връзки към материали в focus-news.net е свободно. Сайтът е разработен от Медия груп 24 ООД.