Проф. Румен Гечев: Служебното правителство започна широкомащабна атака срещу БСП

© БСП - София
“Искаме да предупредим колегите от служебния кабинет, че те са назначени като служебни министри. Ако обичат да подготвят предстоящите избори и да изпълняват приетия бюджет, да си спазват законите и да не се занимават с партийни дела. Тъй като това не само, че не се приема добре, но може и да има политически последици. Ето днес са сменили ръководителя на Патентно ведомство, както и шефове на агенции към Министерство на труда. Ние сме притеснени от ставащото, защото то не е редно и приемливо", допълни социалистът относно действията на служебното правителство.
Проф. Гечев бе категоричен, че БСП няма да позволят в навечерието на изборите да се отнасят с тях по такъв безпринципен начин и поясни, че социалистите са се държали достойно в коалицията и са внасяли диалогичност и спокойствие. "Каквато и да е причината не е приемливо, тъй като за никого не е тайна, че екипът на г-н Радев е там, благодарение на Българската социалистическа партия. Но, когато от президентската институция се предприемат вече кадрови атаки в навечерието на изборите – това ни идва малко в повече. Очевидно е, че това, което се прави, не е с цел да ни се подобри резултата. Понякога да не си направят автогол, тъй като атаките срещу нас консолидират избирателите ни и отговорът ще бъде от тях“, обобщи той и подчерта, че на предстоящите избори социалистите ще имат по-добри резултати, защото са във възходяща тенденция.
"С нашите партньори в коалицията постигнахме едни добри резултати, имаше спокойствие и не допуснахме влошаване стандарта на живот на българите. Увеличихме и доходите изпреварващо спрямо инфлацията и това бяха правилни стъпки. В коалицията ние ясно предупредихме, че някои от стъпките, които нашите партньори предприеха, външнополитически и по отношение на енергийните баланси, бяха грешни“, обясни членът на НС на БСП и посочи, че социалистите са оценили санкциите на ЕК спрямо Русия като неприемливи и вредни.
"Няма договори за втечнен газ и българският бизнес е в правото си да протестира. Имайки предвид и запасите ни в Чирен – България все още се намира в риск от газови доставки. Затова служебният кабинет, ако обичат, да си гледат работата, да подготвят изборите и да оправят грешката с газа. А отговорността тук е на министъра на енергетиката, който беше от ИТН, както и на премиера. Ако не се сключат нови договори, зимата ще бъде студена, а бизнесът в тежка ситуация. Руснаците имат основание да искат сметки в рубли, тъй като Запада им блокира 300 милиарда активи. Така те постигат два ефекта – първо, няма как да им откраднат рублите и второ, карат Запада да работи за укрепването на рублата“, коментира проф. Гечев за ситуацията с енергийните доставки.
В заключение проф. Румен Гечев каза, че въпросът не е да се прехвърля вина, а да се види кои стъпки на коалиционното правителство са били правилни. "Коалицията се прави от негово величество избирателя. Като видим кой е в парламента – тогава ще говорим за стратегически решения. Всичко зависи от това българите какъв избор ще направят на 2-ри октомври", завърши той.
пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | |||
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
Министърът на отбраната за скандала с F-16: Всичко започна от Рум...
19:11 / 02.05.2025
Ето какво показа проверката на фирмата, репатрирала катастрофирал...
17:32 / 02.05.2025
Как и до кого да подадем сигнал ако не сме доволни от оказана мед...
16:33 / 02.05.2025
Митов за контрабандния канал в Пловдив: Изслушайте полицаите, но ...
16:17 / 02.05.2025
Министърът на отбраната ще посети Трета авиобаза заради казуса съ...
15:51 / 02.05.2025
Директорът на полицията в Хасково подаде оставка, а Митов я прие
15:32 / 02.05.2025
Актуални теми