Министър-председателят Румен Радев ще участва в петата Конференция на високо равнище за възстановяване на Украйна, която ще се състои днес в полския град Гданск. Това съобщиха от правителствената пресслужба.

В международния форум ще участват държавни и правителствени ръководители, представители на международни организации, на финансови институции и на бизнеса.

Във фокуса на срещата ще бъдат обсъдени подходите за следвоенното възстановяване на Украйна и на критичната инфраструктура и логистични връзки в региона.