Причината за паниката около горивата в сряда е хибридна или политическа атака. Хората, които са организирали това, са свързани с младежката организация на ГЕРБ. Това обяви премиерът Кирил Петков на брифинг в Министерския съвет, след като се срещна с членовете на Българската петролна и газова асоциация и с "Лукойл", предаде репортер на Агенция "Фокус". Той заяви, че разполагаме с количества, при това с големи количества в цялата система.
"Всички са заредени, няма никакъв проблем по цялата верига, единствената причина, за която се е получила паниката в сряда, е че са се използвали снимки от няколко малки бензиностанции, които са се изпратили през социалната медия“, коментира още Кирил Петков.
Според премиера, той и управлението му са станали жертва на политическа или хибридна атака.
"До този момент хората, които виждаме, че са го организирали това, са свързани с младежката организация на ГЕРБ. И ето как използват страха от войната. И въпреки че цялата система е била абсолютно обезпечена с гориво, се създава паника за няколко часа, която се опитва да накара хората да се нареждат на опашки, да пълнят резервоари, без да има никаква причина за това“, каза още Кирил Петков.



12:30 / 04.03.2022
291




