Димитър Главчев, предаде репортер на "Фокус".
На въпрос дали има опасност от миграционна вълна от Близкия изток, министър-председателят отговори, че "потенциално има опасност от мигрантска вълна".
По думите му потоците, които са към България са в нормалния си размер - много нисък. "И тяхната структура е познатата - Афганистан, Сирия и Мароко. Няма промяна в структурата на мигрантски поток. Но потенциален риск има, където се водят бойни действия", уточни Главчев.
"Важното е, че се взимат всички мерки. Българските граждани да са спокойни", допълни той.
Българите в Иран са между 45 и 50 човека, които потенциално пожелали евакуация. "Предвидено е и за тях. От тях досега никой не е пожелал евакуация. Имаме готовност за такава", заяви премиерът.
Последните двадесет и пет български граждани от заявилите желанието си да се приберат от Ливан в България ще бъдат евакуирани днес и утре с полет на канадските авиолинии до Истанбул. От там е подсигурено прибирането им до България с автомобили. Това заяви след заседанието на Консултативния съвет по национална сигурност премиерът Премиерът Главчев: Има опасност от мигрантска вълна
пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | |||
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
Намаляват максималния размер на глобите за шофиране без винетка и...
23:01 / 30.04.2025
Габриела Димчева: През месец март работа са започнали близо 17 00...
22:08 / 30.04.2025
Актуални теми