Ахмед Доган по повод реакция на НАП относно тяхна декларация от днес:
Днес ние депутатите, изключени от парламентарната група на ДПС, излязохме с декларация по повод получена от нас информация, че след състояла се среща на служебния министър на финансите Людмила Петкова и представители на ръководствата на Комисията за противодействие на корупцията (КПК) и НАП е разпоредено да започнат масирани проверки за нас.
В отговор на тази наша декларация НАП излезе с реакция, че цитираме: "е независим и политически неутрален орган, че при осъществяване на дейността си не служи на чужди интереси, а само на интересите на държавата и че приходната администрация не прави проверки под политически натиск и такива не са разпореждани".
Във връзка с това ние напомняме, че в нашата декларация не изказваме категорични твърдения, а вследствие на получена информация, поставяме въпроси дали тя е вярна, дали действително при служебния министър на финансите се е състояла такава среща, в резултат на което са разпоредени масирани проверки за нас и ако да, питаме какво налага те да се извършат точно за нас и точно в този момент.
Вече внесохме в парламента писмен въпрос с такова съдържание до служебния министър на финансите Людмила Петкова.
Бихме искали да получим и от НАП, в доказателство на това че тя "е независим и политически неутрален орган, че при осъществяване на дейността си не служи на чужди интереси, а само на интересите на държавата и че приходната администрация не прави проверки под политически натиск", отговори на поставените от нас въпроси.
Председателят на ДПС Джевдет Чакъров и всички ние подчертаваме, че безапелационно приемаме и спазваме върховенството на закона в България и не се поставяме над законите и институциите, които ги прилагат, но търсим истината. И го правим публично, защото сме убедени, че тя е важна за цялото общество.
Позиция на депутатите от ДПС, подкрепящи Позиция на депутатите от ДПС, подкрепящи Ахмед Доган

©
пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | |||
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
Финансист: Еврото поскъпва сериозно, готови сме за него
22:34 / 06.05.2025
Желязков поздрави Мерц: С координирани усилия продължаваме да раб...
21:02 / 06.05.2025
Военният историк Мишо Йорданов: Денят на храбростта винаги е бил ...
19:40 / 06.05.2025
Журналистът Николай Кръстев: Фицо и Вучич отново предпочитат да б...
20:00 / 06.05.2025
Красимир Каракачанов: Армията e била славна, когато България e би...
17:40 / 06.05.2025
Над 160 млади гвардейци посетиха Народното събрание
15:38 / 06.05.2025
Актуални теми