Депутатите отдадоха минута мълчание в памет на Любен Дилов-син, който почина снощи. Искането беше направено от неговия колега Тома Биков.
"Това е най-трудната процедура, която някога съм правил. Той беше много повече от народен представител - беше значим културен фактор в обществото, журналист и публицист. Като депутат не обичаше патетиката, затова и моето слово няма да бъде такова. Беше от хората, които караха тази зала да не се взема насериозно, този дух и стил трябва да бъде запазен в следващи парламенти. Да си спомняме за него, гледайки на живота по-ведро. Любо Дилов не обичаше мълчанието, но ще си позволя да поискам такова в негова памет“, каза от трибуната депутатът от ГЕРБ Тома Биков.
След това залата стана на крака и отдаде едноминутно мълчание в памет на Дилов-син.
"Любен Дилов наистина остави трайна следа в обществото", заяви председателят на парламента Михаела Доцова.
Дилов издъхна вчера сутринта от инфаркт в правителствената болница. Редица негови колеги от политическия живот и шоубизнеса изказаха своите съболезнования, описвайки го като различен, остроумен и талантлив. Поклонението му ще се състои този петък, 5 юни от 15 часа в храм "Света София".
Кратка биография на Любен Дилов-син
Любен Дилов-син е роден на 19 ноември 1964 г. в София. Завършва журналистика в Софийския университет "Св. Климент Охридски" и е сред създателите на емблематични телевизионни предавания като "Ку-ку", "Каналето", "Хъшове" и "Шоуто на Слави". От 11 август 2010 г. е главен редактор на българското издание на италианското списание L'Europeo.
В политиката влиза през 2001 г., като е създател и първи говорител на движение "Гергьовден". Бил е народен представител в няколко парламента. Той не успя да положи клетва в 52-рото Народно събрание.
През последните месеци Дилов-син отсъстваше от публичния живот заради здравословни проблеми.



09:18 / 03.06.2026
373



