Кирил Петков в парламента, предаде репортер на "Фокус".
По думите му вчерашните арести в Агенция "Митници" са без обяснения. "Днес изчезва главният секретар на МВР - никой не знае къде е, бил си подал оставката. Калин Стоянов излъга в зала, че в първи момент не знаел какво се случва с него, а информацията, която имаме ние е, че вчера са претърсвали негови офис. Този министър излъга за много неща и показа, че започва много мръсна кампания. Бухалките наистина излизат", посочи Петков.
Запитан дали е упражнявал натиск върху Калин Стоянов да бъде назначен определн зам.-министър, който да следи местните изборите, Петков посочи: Много исках да имаме честен човек начело на щаба на изборите, защото знаех, че това, което се случи, ще се случи - купуване на гласове. Г-н Стоянов има само двама шефове - Борисов и Пеевски. Готов съм да се отида на полиграф с него и заедно да поговорим откъде получава инструкции, кой му се обажда по нощите, дали взима сам решенията, или двамата му шефове му дават наставления всеки ден какво да прави.
"Това е меко казано неуважение към висшия орган на държавна власт. При закрито заседание на Народното събрание е взето решение да бъде изслушан министъра по конкретен въпрос. Той дойде и каза: "Няма да ви кажа". Той отказа да даде всякаква информация, позовавайки се на държавна тайна", разказа Атанасов за изслушването на Калин Стоянов в парламента.
Припомняме, че Стоянов бе привикан, за да обясни на депутатите бил ли е убития Мартин Божанов - Нотариуса сътрудник в МВР. "Това е неизпълнение на служебни задължения и най-малкото - престъпление по член 282 от НК. Ще помислим как да действаме от тук нататък за това арогантно поведение", каза Атанасов.
По-рано вътрешният министър каза, че Кирил Петков е настоявал конкретен заместник-министър - Кирил Ценкин, да бъде назначен за ръководител на щаба за местните избори, но е отказал.
"Тук възниква въпросът дали не направиха така, че в навечерието на изборите да отстранят точно този главен секретар", допълни ген. Атанасов.
Свидетели сме на започването на една от най-мръсните кампании, която България е имала. Бухалки се извадиха отново. Това каза съпредседателят на ПП-ДБ Петков: Калин Стоянов има двама шефове - Борисов и Пеевски, готов съм да отидем на полиграф!

©
пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | |||||
3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 |
17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 |
24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |
31 |
Шофьор: Ако автомобилът е зареден с некачествено гориво, повредат...
19:54 / 22.03.2025
Правосъдният министър подаде сигнал в прокуратурата в защита възр...
18:49 / 22.03.2025
Рибарски от ПП-ДБ: Актът на Киселова е неприемлив, тя използва па...
18:36 / 22.03.2025
Министър Жечо Станков: Опозицията използва парламентарната трибун...
18:33 / 22.03.2025
Актуални теми