Министерството на здравеопазването и Фондация #ЗаДоброто подписаха Меморандум за сътрудничество, обединени от идеята за качествена, достъпна и съвременна здравна грижа на децата
Какви са основните цели на партньорството?
Модернизиране на педиатричните отделения в страната
Подобряване на функционирането на системата за детско здравеопазване
Насърчаване на добри практики и обмен на експертен опит
В рамките на събитието министърът на здравеопазването доц. Михаил Околийски бе отличен с почетната значка "Светулка“ - специално отличие на Фондацията, което се връчва само на хора с изключителни заслуги към каузата за подобряване на детското здравеопазване.
"Време е държавата да се върне в ролята си на пазител на обществения интерес и на здравето на най-малките“, категоричен бе здравният министър.



17:31 / 28.04.2026
2033


