Мирослав Боршош се срещна с кмета на община Костенец Йордан Ангелов и кмета на село Костенец Ивайло Стоев, за да обсъдят възможностите за утвърждаване на района като привлекателна туристическа дестинация. В хода на разговора бяха очертани няколко ключови аспекта, свързани с подобряване на туристическата инфраструктура и популяризирането на региона.
Община Костенец активно работи по проектирането на два стратегически обекта: изграждане на пътищата до хижа "Гургулица“ и до крепостта "Траянови врата“. С реализирането на тези проекти ще се осигури по-лесен и удобен достъп до ключови туристически атракции, което ще допринесе за по-голям туристически поток. Костенец е носител на приза "Най-добри европейски дестинации – ЕДЕН“ заради своя туристически потенциал. Регионът впечатлява със своята богата история и културно наследство, живописна природа с възможности за екотуризъм и планински туризъм, лековити минерални извори, подходящи за СПА и уелнес туризъм, както и забележителности като Костенския водопад и крепост "Траянови врата“.
Министър Боршош заяви: "Заедно с кмета Йордан Ангелов обсъдихме нашите общи цели за превръщането на Костенец в още по-привлекателна туристическа дестинация. Регионът има огромен потенциал, а Министерството на туризма е готово да съдейства за преодоляването на предизвикателствата, за да може регионът да разгърне пълния си капацитет“.
В рамките на посещението министърът, заедно с двамата кметове, разгледа част от туристическите забележителности на района. Те посетиха Вили Костенец, Костенския водопад и минералния басейн, където обсъдиха възможностите за развитие на балнео и СПА туризма. По време на огледа беше акцентирано върху значението на минералните извори и тяхното по-добро използване за привличане на туристи през цялата година.
Министерството на туризма ще окаже съдействие за възстановяването и популяризирането на крепостта "Траянови врата“, която има важно значение за културното наследство на региона. Министър Боршош заяви готовност за активно сътрудничество с община Костенец. В тази връзка Министерството ще окаже съдействие за популяризиране на туристическите обекти чрез своите комуникационни канали за маркетинг и реклама. "Костенец е подходяща дестинация за почивка и туризъм през цялата година. С общи усилия ще работим за реализирането на конкретни проекти, които да утвърдят региона като предпочитано място за отдих и пътешествия“, допълни министърът.
Министерството на туризма и община Костенец ще продължат съвместната си работа по развитието на устойчивия туризъм и разширяването на туристическия потенциал на региона, като включат проекти на обекти в региона за довеждаща инфраструктура до тях в картата на труднодостъпните значими туристически обекти, която Министерството подготвя.
Министърът на туризма Министерството на туризма ще съдейства за възстановяването на крепостта "Траянови врата"

©
пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | |||
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
КНСБ: Където има колективен договор, заплатата е с 14% повече
21:26 / 01.05.2025
Кой колко взима в България?
20:39 / 01.05.2025
Видеокадри са запечатали последните часове от живота на Магдалена...
19:46 / 01.05.2025
Синдикатите: Увеличаването на пенсионната възраст е категорично н...
18:01 / 01.05.2025
Стоилка Арсова: Няма да има промени при картовите и платежните оп...
17:34 / 01.05.2025
Актуални теми