Изключително благодарна съм за подкрепата, която получаваме за "Евровизия" 2027 - не само финансова, както казахте, също така и логистична, и инфраструктура, подкрепа във всяка една област. Това заяви генералният директор на БНТ Милена Милотинова след края на срещата между с премиера Румен Радев, предаде репортер на ФОКУС.
"Аз смятам, че тъй като започваме работа в самото начало по организацията на следващата "Евровизия 2027", ще се справим добре, ще се справим на ниво. За нас, трябва да ви кажа, като Българската национална телевизия, член на EBU и домакин на следващия конкурс "Евровизия", за нас е изключително важна тази подкрепа, че я получихме навреме", каза още тя.
Генералният директор на БНТ обясни, че вече са набелязани първи стъпки в подготовката на "Евровизия" 20207. Все още не е ясно кой град ще бъде домакин на събитието, каза Милотинова и посочи, че заявка са дали София, Бургас, Варна и Пловдив.
"Има изисквания, които по стандарт трябва да се покрият. Ние ще вървим по стандарта, който видяхме във Виена. Ще пуснем въпросници, които ще изпратим към общините", допълни Милена Милотинова. По думите ѝ, изискванията са за зала с най-малко 10 000 души вместимост, трябва да има големи площи за пресцентрове и улеснение на журналистите, трябва да има свободни площи за артистите и техните екипи, трябва да има площи за прически и грим и други.
"Ще имаме много строга финансова подкрепа от държавата за провеждането на конкурса", каза тя и допълни, че библията, по която вървят, е 200 страници и в момента се превежда и обработва.
"Тя ще се даде на общините, за да се запознаят с изискванията".



15:33 / 22.05.2026
518




