Малина Крумова: Ако бяха обърнали внимание на доклада ни за пътя край Телиш, трагичният случай нямаше да се случи

©
"Ние сме идентифицирали пътя като път с висока аварийност. Това е на база на статистиката на МВР за постъпили ПТП-та в сравнение с други сходни пътища. Докладът ни е от средата на миналата година. Ако му бяха обърнали внимание, най-вероятно трагичният случай нямаше да се случи".
"Пътищата страдат от постоянен недостиг на средства. А това е вече въпрос на организация, по която тепърва трябва да работим".
"Резултатът от инициираната среща с премиера Желязков е че са набелязани 36 мерки, които не обхващат само въздействие върху пътната инфраструктура, а обхващат всички фактори, които оказват влияние върху настъпването на ПТП-та и последиците от тях. По тези мерки се работи от известно време, но днес бяха публично оповестени. Основна част от тях са мерки, свързани с подобряване и отстраняване на установени дефицити в пътната инфраструктура".
Мерките ще бъдат краткосрочни и дългосрочни, обясни тя. Като краткосрочни посочи: промяна на маркировка, поставяне на знаци, обезопасяване. Приоритетно ще започне да се работи по отношение на рисковите участъци. Активно ще се работи и по сигнали на граждани.
"Това трябва да влезе като една база данни, която да определя нашите решения по отношение на това къде да се влага. Все пак е ограничен държавният ресурс за поддържане на пътната инфраструктура".
Ще се подобри контролът - въвеждане на средна скорост, а именно използването на толкамерите за измерване на скорост.
Малина Крумова беше категорична, че днешната среща е показала нещо, което е липсвало през последните години. От създаването на Агенцията по безопасност на пътищата през 2019 след случая в Своге, институциите са започнали да мислят за пътната безопасност.
"Въпросът е сега, че трябва да пристъпим и към действие".
За убиването на скоростта сме отговорни всеки един от нас, заяви Крумова.
"Автомобилът го управляваме ние. Той не се управлява сам. Убиването на скоростта само с камери няма да го направим. Да, камерите са ефективен начин за контрол. Но също така ефективен начин за контрол на скоростта е т.нар. едновременно установяване и наказване за нарушението".
пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | |||
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
Желязков: Категорично неприемливо е президентът Радев да чертае б...
22:10 / 09.05.2025
Илияна Йотова: Когато реша и ако реша да се кандидатирам за прези...
21:58 / 09.05.2025
Виктор Димчев: Президентът Румен Радев е национален предател!
21:32 / 09.05.2025
Владислав Горанов: Неадекватно решение на президента! Мисля, че е...
21:39 / 09.05.2025
Божидар Божанов: Президентът се опитва да направи саботаж на евро...
21:15 / 09.05.2025
Ивелин Михайлов за референдума за еврото иницииран от президента:...
21:10 / 09.05.2025
Актуални теми