МИР и Европейският инвестиционен фонд стартират партньорство за 360 млн. лв. за бизнеса

©
"Показахме, че сме служебен кабинет на действието и на ускорението. Успяхме в рекордно кратък срок да получим нужните одобрения по всички ключови европейски програми по структурните фондове“, изтъкна Пулев и допълни, че само по линия на МИР са одобрени две програми за 5 млрд. лв. "Новата програма "Конкурентоспособност и иновации в предприятията", одобрена на 3 октомври и новата програма за научни изследвания и иновации, одобрена на 5 декември - за рекордно кратки срокове и двете. Осигурихме нужната приемственост и постигнахме отлични резултати за микро-, малките и средни предприятия", каза той.
По думите му Планът за възстановяване и устойчивост е отворен и работи, като само по линия на МИР четири процедури за 600 млн. лв. ще стигнат до бизнеса в рамките на няколко месеца. "Успяхме да договорим нещо изключително важно за предприемаческата екосистема в страната. Сериозен ресурс, който ще подкрепи стартъпите и предприемачите“, подчерта Пулев.
Министърът на иновациите и растежа коментира, че се поверява сериозна отговорност на дългогодишен партньор като ЕИФ и изказа благодарност на експертите в МИР от Главна дирекция "Европейски фондове за конкурентоспособност" и на европейските партньори.
Вицепрезидентът на ЕИБ Лиляна Павлова каза от своя страна, че ЕИБ и ЕИФ имат дългогодишно и ползотворно сътрудничество с българското правителство.
"Тясното сътрудничество даде възможност за разработване на нови инициативи за финансиране, които ще гарантират, че финансирането на бизнеса в цяла България ще се възползва от безпрецедентната схема за възстановяване. Ангажирани сме да подкрепим икономическото възстановяване от пандемията и зеления преход в цяла Европа, като увеличим максимално въздействието на новите инвестиции, подкрепени от Механизма за възстановяване и устойчивост", заяви тя.
пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | |||
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
Близо 700 военни ще преминат през парада на 6 май, техника няма д...
21:16 / 04.05.2025
Енергийният министър: От 1 юли ще има нов начин за определяне на ...
21:08 / 04.05.2025
Външно с важно предупреждение след ракетни удари на хутите срещу ...
19:50 / 04.05.2025
Ботьо Ботев за убийството в Хасково: Възникнал е скандал между Ив...
19:23 / 04.05.2025
Александър Йорданов: Всеки българин има дълг към Македония
18:30 / 04.05.2025
Ивайло Калфин: За 25 години българският лев е бил независим - тов...
18:05 / 04.05.2025
Актуални теми
Анкета
Не (21424) | 40% | ![]() |
Да, но отложено и превъртам реклами и съдържание (19706) | 37% | ![]() |
Да, гледам по традиционен начин (12170) | 23% | ![]() |