Министър-председателят на РСМ Християн Мицкоски е виновен за ситуацията, в която е страната. Това заяви Красимир Каракачанов в предаването "Брюксел 1" след решението на ЕС да раздели Албания и Северна Македония за преговори за членство.
"Същият този г-н Мицкоски още във времето на предишното правителство на Македония, което прие плана "Макрон", той беше основният фактор, който пречеше да се подмени Конституцията и българите да бъдат вписани като конституционен народ. Чувате за какви несериозни неща говори господинът. Той казва: "Няма да направим компромис с нашия идентитет", тоест със своята идентичност. Добре де, но възниква въпросът - нормално ли да си изграждате идентичност на базата на българската идентичност, да отричате съществуването на българска идентичност в Македония, да фалшифицирате българската история и да създавате отношение на омраза и враждебност както към българите в РСМ, така и към българския народ като цяло и България като държава", коментира Каракачанов пред Bulgaria ON AIR.
Напрежението по оста София - Скопие
Каракачанов обясни, че още през 2020 година е казал на европейския комисар по разширяването, че Скопие няма желание да се правят необходимите компромиси, да решават спорните проблеми с България и да водят честна политика. "Тогава европейските чиновници проспаха всичко това, което се случваше. Те смятаха, че нещата могат да бъдат замазани след едни избори в България", допълни още Каракачанов.
"Ако тогавашните европейски политици и еврокомисари бяха помислили върху това, което аз им предложих, да разделим още тогава Македония от Албания, Албания да започне преговори, убеден съм, че още в правителството на Заев, те щяха много ясно да разчетат този знак, който получават сега, четири години по-късно, и щяха да вземат много по-адекватни мерки", подчерта той.
"Мицкоски ще се опитва да насажда омраза не само към България, но и към ЕС. Той вече ги обвинява в двойни стандарти", посочи още Каракачанов и заключи: "На политиците в РСМ все някой друг им е виновен".
Красимир Каракачанов: Господин Мицкоски ще се опитва да насажда омраза не само към България
©
| пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
| 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
| 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |
| 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
| 29 | 30 | 31 | ||||
Извънредна новина от Общия европейски съд: Приеха искова молба за...
21:54 / 04.12.2025
Тома Биков: Мястото на политиката не е пред домовете, в които жив...
20:58 / 04.12.2025
Протест пред МВР: Хората искат оставката на Даниел Митов
20:59 / 04.12.2025
Засилен полицейски контрол на 8 декември, установени са вече нару...
17:29 / 04.12.2025
Най-после Евростат ни сложи на второ място в положителна класация...
17:30 / 04.12.2025
Изследване на "Мяра": Натискът към властта се засилва, протестите...
17:04 / 04.12.2025
Актуални теми



21:41 / 28.09.2024
28327



