ГДБОП работи по сигнал за изтекли кадри от камера в столична детска градина. Това потвърдиха за bTV от силовото ведомство.
За случая оповести и новинарски сайт, който публикува стоп кадри от камерите в занималнята на детското заведение.
Засега от институциите обаче няма потвърждение дали сигналът от устройствата се е предавал на живо в сайтове.
От ръководството казаха, че са жертва на хакерска атака и съдействат на службите.
"Нещо, което обаче е важно да споделя е, че камери имаме само и единствено в занималните и на двора. Камери в спалните, в тоалетните, в помещения, в които децата се преобличат нямаме и цялото ни видеонаблюдение отговаря на нормативните изисквания.“, заяви Магадлена Димитрова, управител на детската градина.



17:47 / 13.02.2026
3159





