Габриела Наплатанова е избрана за председател на Съвета за електронни медии. Това се случи по време на днешното заседание.
Тя бе предложена от досегашния председател на СЕМ Симона Велева и от Къдринка Къдринова, член на регулатора. Кандидатурата бе подкрепена и от Пролет Велкова. Галина Георгиева гласува с "въздържал се".
Коя е тя?
Габриела Наплатанова-Русева е българска журналистка, член на Съвета за електронни медии за мандат 2022 – 2028 година. Между април и октомври 2024 г. изпълнява длъжността председател на СЕМ.
Завършила е специалност "Връзки с обществеността" във Факултета по журналистика и масова комуникация на Софийския университет "Св. Климент Охридски". Защитава дисертация на тема "Управление на медийните ефекти и медийните операции по време на въоръжен конфликт" във Военната академия "Г. С. Раковски", факултет "Национална сигурност".
Участвала е в медийни програми на НАТО.
Отразявала е въоръжени конфликти в Афганистан, Ирак, Балканите. Тя е авторка на документалния филм "Кербала 15 години по-късно. Оцелелите разказват".
За филма "Тихина" е наградена от Военноморските сили на България.
На 9 май 2022 г. е назначена от президента Румен Радев за член на СЕМ от президентската квота.



12:54 / 23.04.2026
2501

