Националният съвет на политическа партия "Има такъв народ“ свиква Национална конференция на политическа партия "ИМА ТАКЪВ НАРОД“, която ще се проведе на 17.05.2025 г. от 14:00 часа в София при следния дневен ред:

1. Избор на председател на политическа партия "Има такъв народ“.

2. Приемане на нов Устав на политическа партия "Има такъв народ“;

3. Избор на Изпълнителен съвет на политическа партия "Има такъв народ“ по предложение на председателя.

4. Избор на Арбитражно-контролна комисия на политическа партия "Има такъв народ“ по предложение на председателя.

Националната конференция се свиква по инициатива на Националния съвет на политическа партия "Има такъв народ“.

За участие в работата на Националната конференция се поканват делегатите, съгласно чл. 13 от Устава на политическа партия "Има такъв народ“, както следва:

- членовете на Изпълнителния съвет на политическата партия;

- членовете на Арбитражно-контролната комисия на политическата партия;

- областните координатори на политическата партия;

- двама представители на всяка от общинските организации на политическата партия, избрани на съответното общо (общинско) събрание;

- народните представители от парламентарната група, избрани с листата на политическата партия;

- кметовете на общини, кметове на райони в градовете с районно деление и председателите на общински съвети, както и членовете на европейския парламент, избрани като кандидати на политическата партия.

При липса на кворум към 14:00 часа, на основание чл. 12, ал. 3 от Устава на политическа партия "Има такъв народ“, заседанието на Националната конференция ще се проведе на 17.05.2025 г. от 15:00 часа (един час след първоначално определения начален час) на същото място и при същия дневен ред.