Харизанов: Не виждам откъде ще се появи мнозинство в парламента, което да гласува за вот на недоверие

©
Политическият анализатор Георги Харизанов смята, че всеки следващ вот на недоверие показва колко е голяма пропастта между подкрепящите правителството и искащите то да падне. Според него това прави лоша услуга на иницииращите вотовете, тъй като показва стабилността на управляващото мнозинство.
Веселин Стойнев акцентира върху това, че още преди да е започнал дебатът по третия вот, бе внесен четвърти. "Това не е сериозно, те умишлено девалвират тази процедура".
На въпрос дали кабинетът ще издържи 4 години, Харизанов заяви, че не вижда откъде ще се появи мнозинство в парламента, което да гласува за вот на недоверие.
Стойнев заяви, че не очаква тази година да има избори. Реалната алтернатива да има избори, според него, е президентът Радев да влезе на партийния терен. Но при такива след края на президентския мандат, той смята, че формация на Радев може би няма да влезе в парламента. На същото мнение е и Георги Харизанов.