На заден план остават политиката и политическите оферти за българите заради международната ситуация, инфлацията и нарастващите цени. Това каза за предаването "България, Европа и светът на фокус" по Радио ФОКУС социалният антрополог Харалан Александров.
"В момента никой един от политиците не е готов да даде категоричен отговор, тъй като неизвестните са много, но притесненията са насочени с екзистенциални въпроси - каква цена ще търсим, какви загуби ще понесем. Да не забравяме, че за голяма част от хората последните години, дори и десетилетия са свързани със загуба", категоричен бе той.
"Тревогата е за бъдещето на нашата общност и това е много над политическите боричкания. Много малко от въпросите могат да бъдат решени с вътрешно противопоставяне и радикализация, а това наблюдаваме през последните 5 години", обясни Харалан Александров.
"Това очакване, че със смяната на политическото лидерство всичко ще се реши по вълшебен начин и ще тръгне към добро, ще започне нов етап в развитието на държавата - не е опровергано, защото нищо добро няма да се случи в следващите години и месеци, независимо кой е на власт", допълни той.
"Колкото и да сме озлобени и разделени, хората гласуват с надежда, че нещо може да се промени", коментира социалният антрополог.



20:53 / 16.03.2026
13339




