Гълъб Донев: Утре ще бъдат проведени честни, прозрачни и демократични избори

©
Премиерът изрази също така надежда в рамките на утрешния ден да има висока избирателна активност.
В хода на разговора в Министерския съвет представителите на ПАСЕ бяха запознати с действията на служебното правителство по организацията на предстоящите парламентарни избори. Акцент беше поставен върху обезпечаването на сигурността на машинния вот, мерките за киберсигурност, както и усилията на МВР срещу купуването на гласове. Отбелязан беше и големият брой избирателни секции, разкрити в чужбина, което дава възможност на максимален брой български граждани извън пределите на страната да гласуват. Посочено беше и значението на координацията с Централната избирателна комисия за организацията на изборния процес.
Премиерът Гълъб Донев изтъкна, че международните наблюдатели на изборите, в това число и мисията на ПАСЕ у нас, дават допълнителни гаранции за честността на изборите. Донев обърна специално внимание на докладите на ПАСЕ, които винаги се характеризират с обективност. Министър-председателят изрази готовността на правителството да окаже съдействие за успешното провеждане на мисията на ПАСЕ в България, съобразно действащото законодателство.
В срещата в Министерския съвет участваха заместник министър-председателят по обществения ред и сигурност и служебен министър на вътрешните работи Иван Демерджиев и министърът на електронното управление Георги Тодоров.
пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | |||
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
Социализмът ли ни го вмени? Над 80% от българите живеят в собстве...
16:34 / 05.05.2025
Опасно време в три области на страната за Гергьовден, очакват се ...
15:18 / 05.05.2025
Достъпът до сайтовете на институциите е възстановен, министърът р...
15:12 / 05.05.2025
"Възраждане" отново внесе предложение за свикване на референдум з...
14:56 / 05.05.2025
Петър Ганев за въвеждането на еврото и отражението му върху запла...
14:45 / 05.05.2025
Актуални теми
Анкета
Не (21450) | 40% | ![]() |
Да, но отложено и превъртам реклами и съдържание (19732) | 37% | ![]() |
Да, гледам по традиционен начин (12183) | 23% | ![]() |