Финансист: Развитието на изкуствения интелект няма как да не повлияе на финансовите пазари

© Фокус
По думите му, неслучайно първите 2 акции са свързани с технологичния сектор. Т.е. който намери приложение на изкуствения интелект, в което хората виждат стойност и го ползват, той може да го капитализира, и както видяхме от случая с Nvidia печалбите не закъсняват. Така, че това е връзката: добрата технология, приложението така, че хората да го оценят, и печалбите следват този поток.
"Тенденцията на по-бързо развитие чрез AI на технологичните компании няма как да не повлияе и на финансовите пазари. Има някои компании, които са прехвалени, обаче винаги има и такива, при които има страшен бизнес зад това, което правят"
Чуклев даде пример с Microsoft, които искат да интегрират AI в облачните си решения. В момента приходите на Microsoft от облачния им бизнес са 110 млрд. долара – тук има един сериозен бизнес зад това.
"Така, че няма как да не повлияе развитието на изкуственият интелект на финансовите пазари. Две неща движат положителния сантимент на пазара: едното е все пак, че в икономиката имаме някои добри данни, заетост и т.н., обаче второто нещо е извъникономическо и това е говоренето около AI, възможността за вдигането на производителността и прочие", добави финансистът Йонко Чуклев.