Държавният глава Румен Радев: Цената на войната винаги се плаща от гражданите, а не от политиците

© Прессекретариат на държавния г
Нашата основна задача е да не допуснем българските граждани и наши стратегически обекти, като ядрената ни централа, да останат без адекватна противовъздушна охрана, подчерта президентът. Той припомни, че на територията на съседни държави падат дронове със заряди в тях и това не бива да бъде допускано да се случва и у нас.
В отговор на въпрос за бъдещето на комплекса "Марица-Изток", държавният глава посочи, че служебното правителство е заложило идеята той да се превърне в "енергийно сърце" на България, където постепенно да се внедряват нови технологии, които да позволят екологично производство на енергия, но и запазване на работата на хората. Президентът допълни, че предвиденият в Плана за възстановяване и устойчивост проект за изграждане на завод за батерии не е част от тази концепция. По думите му е необходима ясна оценка на риска и ползите от този проект.
Справедливостта не е възтържествувала, докато не се произнесе съдът, категоричен бе държавният глава, помолен за коментар на ареста на бившия министър-председател. Румен Радев каза още, че не се меси в работата на правоохранителните органи.
пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | |||
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
Социализмът ли ни го вмени? Над 80% от българите живеят в собстве...
16:34 / 05.05.2025
Опасно време в три области на страната за Гергьовден, очакват се ...
15:18 / 05.05.2025
Достъпът до сайтовете на институциите е възстановен, министърът р...
15:12 / 05.05.2025
"Възраждане" отново внесе предложение за свикване на референдум з...
14:56 / 05.05.2025
Петър Ганев за въвеждането на еврото и отражението му върху запла...
14:45 / 05.05.2025
Актуални теми