Румен Радев за референдума дестабилизира България и противоречи на Конституцията, завия в "Тази събота“ по bTV Николай Денков от ПП-ДБ.
"Решението на президента беше изненадващо. Той самият знае много добре и го е казвал няколко пъти, че този референдум противоречи на Конституцията. Знае много добре, че юридически това, което предлага, не е коректно“, каза Денков.
"Европейското развитие беше посока, в която България може да се обедини. Това дестабилизира България“, на мнение е той.
"Сто процента сигурно е, че това обслужва интересите на тези, които искат да попречат на европейското развитие на България. Знаем коя държава ни е обявила за вражеска. Знаем коя държава иска да бъдем в нейната сфера на влияние“, каза още Николай Денков.
По думите му този референдум би трябвало да бъде отхвърлен в парламента по две причини.
Решението на президента