Точните данни са ключови за взимане на добри решения в образованието. Това подчерта министърът на образованието и науката проф. Георги Вълчев по време на среща с Михал Рутковски, регионален директор на Световната банка за Европа и Централна Азия в сектор "Човешко развитие“.
Двамата обсъдиха продължаването на съвместни инициативи в сферата на образованието и работата по проекта за укрепване изготвянето и използването на данни за по-добри резултати от обучението в България, който стартира миналата година.
"Основен приоритет е да осигурим еднакъв шанс на всяко българско дете чрез достъп до качествено образование – независимо от социалния му статус и региона, в който живее“, подчерта министър Вълчев.
България ще бъде първата страна в света, в която ще бъдат приложени тези инструменти за измерване на качеството на образованието на Световната банка, стана ясно по време на срещата.
"Данните от проекта ще ви позволят да взимате решения, които да ви приближат до най-добрите в света“, каза Михал Рутковски.



12:59 / 15.05.2026
362


