Петър Дилов и посланикът на Република Индия в България Н. Пр. Арун Кумар Саху.
Министър Дилов и посланикът на Република Индия у нас разговаряха за възможностите да бъдат подобрени инвестициите и търговията между двете държави.
"Разглеждаме като особено перспективно двустранното инвестиционно сътрудничество, което е важен приоритет за българската страна, особено привличането на инвестиции в областта на високотехнологичните производства“, подчерта министър Дилов.
Икономическият министър посочи, че са налице различни възможности индийски фирми да инвестират в българските индустриални зони, където да се позиционират индийски производствени компании с експортна насоченост към европейския пазар.
На срещата стана ясно, че вече има редица примери за успешни индийски инвестиции в България в областта на информационните технологии и аутсорсинг на услуги, фармацевтика, земеделие, аутомотив, киноиндустрия, туризъм и хотелиерство и др.
Министър Дилов подчерта, че Индия е важен икономически партньор за страната ни. "Отдаваме голямо значение на развитието на отношенията с Индия във всички области от взаимен интерес, в духа на съществуващите традиционно добри двустранни връзки“, изтъкна той.
Като стъпка в посока на задълбочаване на двустранното сътрудничество бе обсъдено и провеждането на Българо-индийската междуправителствена комисия за икономическо сътрудничество още през настоящата година. Бе изтъкнато, че заседание на комисията не се е провеждало вече седем години, като през годините тя има ключова роля за насърчаване на двустранното партньорство.
Министър Дилов и Н. Пр. Арун Кумар Саху се обединиха около мнението , че ще бъде от полза да бъде организиран и бизнес форум в рамките на предстоящото заседание, който ще бъде подходяща платформа за откриването на нови партньорства между българските и индийските компании.
На срещата стана ясно още, че за периода януари-октомври 2024 г. стокообменът между България и Индия възлиза на 366.1 млн. щ.д
България и Индия ще активизират сътрудничеството си в различни сектори от взаимен интерес, като информационните технологии, високотехнологичните производства, аутомотив секторът и индустрията. Това обсъдиха на среща министърът на икономиката и индустрията България и Индия ще активизират сътрудничеството си в различни сектори

©
пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | |||
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
Желязков: Категорично неприемливо е президентът Радев да чертае б...
22:10 / 09.05.2025
Илияна Йотова: Когато реша и ако реша да се кандидатирам за прези...
21:58 / 09.05.2025
Виктор Димчев: Президентът Румен Радев е национален предател!
21:32 / 09.05.2025
Владислав Горанов: Неадекватно решение на президента! Мисля, че е...
21:39 / 09.05.2025
Божидар Божанов: Президентът се опитва да направи саботаж на евро...
21:15 / 09.05.2025
Ивелин Михайлов за референдума за еврото иницииран от президента:...
21:10 / 09.05.2025
Актуални теми
Анкета
Не (21535) | 40% | ![]() |
Да, но отложено и превъртам реклами и съдържание (19787) | 37% | ![]() |
Да, гледам по традиционен начин (12214) | 23% | ![]() |