Нашето предложение, държавните служители да плащат осигуровките си, среща принципна подкрепа, каза пред журналисти след националния съвет за тристранно сътрудничество съпредседателят на "Да, България" Божидар Божанов.

По думите му вицепремиерът Донев е обявил, че правителството е припознало необходимостта от такава реформа и също работи за нейното реализиране.

От своя страна депутатът от ДБ Мартин Димитров посочи, че от ДБ са поставили изискване още тази година дефицитът да бъде под 3%, което е важно за икономиката, българските граждани и инвеститорите.

"Притесняват ни изказванията на "Прогресивна България", че това е трудно и дори невъзможно", допълни той.

Димитров заяви, че като видят бюджета, ще говорят повече.

От ФОКУС припомняме, че НСТС не стигна до консенсус за осигуровките на държавните служители.