Видяхте реакцията на "Гънвор" в САЩ и те днес се оттеглиха. А ние това сме го предвидили отдавна, тъй като съм казал, имам доста повече информация от останалите. Това заяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов в кулоарите на парламента, предаде репортер на "Фокус".
"Днес със закона, който ще вкараме, ние копираме и надграждаме немския модел, така че държавата да бъде сигурна. Вчера видяхте нашия енергиен министър беше в Гърция с американския министър на енергетиката. Всяко нещо се съгласува, така че до 21-ви ноември да имаме категоричната възможност да уведомим нашите партньори, че няма да отиде и 1 стотинка на руски компании, които да финансират войната в Украйна", допълни още Борисов.
Той съобщи, че ще бъде внесен законопроект, който предвижда да се поеме пълния контрол и да се въведе особен управител на "Лукойл"- България.
"След като се съберем партиите от мнозинството, ще се избере особен управител, който перфектно да се справи с тази задача. Той ще има право и на продажба", допълни Борисов.
"САЩ толерира това решение. Тактиката, която сме възприели е парите от продажбата да отидат в специална сметка, тя си е на руската компания, но няма да могат да я ползват така както в нашите партньорски страни", каза още лидерът на ГЕРБ.
Бойко Борисов коментара и новината за членове на Обществения съвет за Национална детска болница, които подадоха оставка.
"С такъв кмет София няма да има Детска болница. Той е една седмица в Рио де Жанейро на карнавал. Детската болница в Бургас вече се обзавежда и на 1 януари ще работи, както и в Пловдив, където има кметове на ГЕРБ. Когато в града има чудовищна криза с боклука, софийският кмет е на карнавал. Терзиев си уволни със SMS главния архитект. Ако е тук, щеше да отиде при министър Кирилов и щеше да има някаква позиция", подчерта още той.
Борисов: Отдавна предвидихме отказа на САЩ "Гънвор" да купи "Лукойл"
| пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 2 | 3 | 4 | |||
| 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
| 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
| 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
| 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | |
Шофиране при вятър и поледици: Без резки движения и увеличете дис...
21:54 / 24.01.2026
Надежда Йорданова: Радев не е показал реални действия срещу коруп...
19:10 / 24.01.2026
Продължават да се качват зад волана надрусани
17:34 / 24.01.2026
Калфин: Йотова ще изгради собствен облик като президент
14:59 / 24.01.2026
Първи сме на Стария континент по износ на черен хайвер
13:54 / 24.01.2026
Андрей Новаков за промените при летене със самолет: Предстоят ни ...
13:47 / 24.01.2026
Актуални теми




09:37 / 07.11.2025
3176



