Полицията в Хасково не можа да осъществи правилна комуникация с обществеността“, каза  бившият заместник-ректор на академията на МВР доц. Милен Иванов.

По думите му, началникът на полицията в Хасково не е обучен да прави кризисен PR – проблем, който според него е отдавна съществуващ в системата на МВР.

"Такова убийство трудно може да бъде предотвратено – особено когато е извършено от страст“, посочи още той.

Иванов подчерта, че съвременните 17–18-годишни вече не са деца в традиционния смисъл на думата.

17-годишното момче, обвинено за убийството на Магдалена, остава в ареста

"Полицията не е имала реален шанс да предотврати убийството, тъй като става дума за инцидентно престъпление“, допълни експертът.

Той критикува и неумелото представяне на една от версиите по случая от страна на полицейския началник, подчертавайки, че тя не е трябвало въобще да бъде коментирана публично.

"Каквито и грешки да са допуснати от страна на МВР, те не оправдават вандализма. Моралното гражданско поведение изисква и морално отношение към органите на властта“, каза в заключение Иванов пред NOVA.