Тази вечер се изиграха първите три мача от плейофите за влизане в групите на Шампионска лига. Най-горещо бе на "Айброкс" в Глазгоу, където Рейнджърс и ПСВ Айндховен направиха зрелищно равенство - 2:2. Динамо (Загреб) загуби с 0:1 гостуването си на Бодьо/Глимт в Норвегия, а Копенхаген спечели с 2:1 срещу Трабзонспор.

Мачът на стадион "Айброкс" в Глазгоу се игра под проливен дъжд. Гостите първи откриха резултата в 37-ата минута, когато при едно разбъркване след корнер Ибрахим Сангаре бе най-съобразителен. Шотландците обаче реагираха бързо и в 40-ата минута възстановиха равенството чрез Антонио Чолак. В 70-ата минута домакините направиха и пълен обрат. Том Лоурънс стреля от фаул, мократа топка мина през стената, а вратарят Валтер Бенитес с доста неумела намеса я пропусна зад голлиинята за 2:1. 12 минути преди края Нидерландците отново възстановиха равенството след корнер в 78-ата минута. Този път се разписа централният защитник Армандо Обиспо, който с глава прати топката неспасяемо под напречната греда за крайното 2:2.

Бодьо/Глимт спечели с минималното 1:0 първия двубой с Динамо (Загреб). Норвежкият шампион не успя да изкове по-сериозна преднина преди реванша в Хърватия, а дори може да е доволен, че не изпусна победата в края, когато гол на гостите бе отменен. Така Динамо има всички шансове да опита да направи обрат на свой терен.

В третия мач Копенхаген спечели с 2:1 домакинството си на Трабзонспор. Домакините поведоха с два гола, но гостите съумяха да върнат едно попадение, което може да бъде доста ценно за реванша след седмица. След този резултат Копенхаген е с едни гърди по-близо до групите, но реваншът в Турция ще бъде доста горещ и Трабзонспор ще направи всичко възможно да постигне обрат.