Сръбският гранд Партизан отпадна в третия квалификационен кръг на турнира Лига Европа срещу кипърския АЕК (Ларнака) след 2:2 в Белград на реванша и общ резултат 3:4. Така "гробарите" ще играят за класиране в групите на Лигата на конференциите срещу малтийския Хамрун Спартанс, който елиминира Левски след 2:1 в редовното време и продълженията и дузпи на "Герена".

АЕК успешно бранеше своя аванс от първия мач, но домакините поведоха в 24-ата минута с попадение на Рикардо Гомеш, а резултатът се запази 1:0 до почивката.

През втората част се стигна до бърза размяна на голове. Адам Гюрчо вкара за АЕК в 51-ата, но само 180 секунди по-късно Гомеш отново даде аванс на Партизан. В 57-ата минута обаче Имад Фарадж върна равенството, а “гробарите" така и не намериха път към вратата на Кенан Пирич.

След мача стана ясно, че треньорът на сръбския тим Илия Столица е уволнен след 65 дни на поста.