Българският шампион Лудогорец отпадна след поражение с 4:2 в реванша с Динамо в Загреб, където получи 3 червени картона и напусна Шампионска лига след 3:6, докато "модрите“ ще срещнат Бодьо/Глимт в спор за място в групите на турнира.

Португалският гранд Бенфика се класира с лекота за плейофите на Шампионска лига, след като постигна втора категорична победа над Мидтиланд.

Лисабонските "орли“ спечелиха реванша с 3:1 и с общ резултат 7:2 отстраниха датския си съперник.

Те откриха резултата в 23-ата минута, когато Гонсало Рамос подаде на Енцо Фернандес и той се разписа.

Така почивката дойде при резултат 1:0, а след нея двата отбора си размениха по едно бързо попадение.

Енрике Араухо даде аванс от 2 попадения на гостите в 56-ата минута, а в 63-ата Пионе Систо бе точен за 2:1.

В 88-ата минута Роман Йеремчук асистира на Диого Гонсалвеш и той оформи крайното 3:1.

В друг мач, игран тази нощ, Карабах изненада Ференцварош в Унгария и спечели с 3:1 като гост, за да може с общ резултат 4:2 да продължи напред.

Междувременно Аполон (Лимасол) помечта за знаменит обрат срещу Макаби (Хайфа), но в крайна сметка отпадна с общ резултат 2:4 след загуба с 0:4 в Израел и победа с 2:0 в Кипър.

Българският национал Илиан Илиев-младши пропусна и двете срещи заради контузия.

Цървена Звезда и Виктория Пилзен също продължават към плейофите, след като отстраниха съответно Пюник (7:0) и Шериф Тираспол (4:2).