Локомотив (София) продължава с възходящото си представяне под ръководството на Станислав Генчев, след като разгроми с 3:0 Септември в мач от 5-ия кръг на efbet Лига.

Димитър Митков откри резултата за символичните гости след точно изпълнена дузпа в 19-ата минута, а в 41-ата таранът на "червено-черните" се разписа за втори път и затвърди добрата си форма, тъй като вкарва в трети пореден шампионатен двубой. Крайното 3:0 оформи Димо Бакалов секунди преди края на първата част.

Така "червено-черните“ записаха четвърта поредна среща без поражение и се изкачиха на 7-о място в класирането, измествайки от него Левски, но "сините" са изиграли два мача по-малко.

В последния двубой от кръга Локомотив Пловдив победи Арда Кърджали с 1:0 и оглави временното класиране с 12 точки от пет мача.