Спортист Своге започна с победа участието си в полуфиналите в регион Запад на ББЛ А група през този сезон. Тимът надви ЦСКА с 82:62 в среща, изиграна тази вечер в зала "Триадица“ в София.

Миналогодишният шампион в региона водеше почти през целия мач. Отборът допусна повече грешки, но съперникът му имаше кошмарен процент при стрелбата. Успеваемоста на армейците от игра бе едва 30%, като тимът вкара само 3 тройки от 35 опита, а освен това изпусна и половината си наказателни удари – 11.

Вторият мач от серията е в неделя, отново в "Триадица“. Играе се до две победи.

Двубоят започна с изключително висока резултатност. Баскетболистите на Емил Горанов обаче водеха почти през цялата първа четвърт и след десет минути игра резултатът бе 29:23 в тяхна полза. Вторият период бе доста равностоен, като Спортист поддържаше аванса си, който на почивката ой вече бе двуцифрен – 48:38.

След паузата ЦСКА намали до 6 точки, но много бързо отборът от Своге дръпна с 19. "Червените“ все пак заличиха част от пасива си и преди последната четвърт изоставаха с 53:66. В оставащото време гостите обаче нямаха проблем да задържат преднината си и да спечелят.

Джими Хънт бе най-резултатен за успеха с 19 точки. Иван Ценов реализира 16 със 7 борби, с 12 и 8 борби е Симеон Ценов. По 11 точки вкараха Борис Матраков (12 борби) и Мартин Раднев, но съответно с 5 и 6 грешки.

За ЦСКА Димитър Генов отбеляза 15 точки. Мартин Русев записа 10 точки и 7 борби.