На Запад Миньор 2015 стартира с победа участието си в полуфиналите, след като тази вечер в столичната зала "Триадица“ надви Хебър с 84:69.

След поредица от размени на водачеството в началото, след десет минути игра отборът от Пазарджик поведе с 23:17. В средата на втория период обаче баскетболистите на Георги Младенов стигнаха до нов обрат, но на почивката Хебър отново имаше минимално предимство – 45:44. Ключова се оказа силната трета четвърт, в която Миньор 2015 натрупа солидна преднина и преди последната четвърт бе напред с 67:55. В оставащото време тимът нямаше проблем да поддържа разликата и да спечели.

Георги Бързаков бе най-резултатен за победителите с 29 точки. Милен Дудев се отчете с 13 точки и 11 асистенции, Христо Гатев има 10 точки и 9 борби. За Хебър играещият треньор Веселин Веселинов реализира 18 точки, 10 вкара Боян Тенев.