България спечели минимум бронзов медал от Световното първенство по бокс за жени в Истанбул. Севда Асенова (48 кг) се класира за полуфиналите на шампионата в Турция. Тя си гарантира отличие, след като победи с 3:2 гласа украинката Хана Охота.

За място на финал, в сряда българката ще се изправи срещу Алуа Балкибекова (Казахстан). Досега Асенова не се бе класирала на тази фаза на Световно първенство. Зад гърба си тя има европейска титла от София 2016, както и три сребърни отличия от първенства на Стария континент.

Другата ни четвъртфиналистка Станимира Петрова (54 кг) отстъпи на представителката на домакините Хатиче Акбас. Най-титулуваната ни боксьорка изостана в съдийските гласове след първите два рунда, след което опита да обърне развоя на срещата, но не успя и загуби с 0:5. Така тя приключва шампионата в "Топ 8" в крайното класиране.