Манчестър Сити завърши наравно 2:2 при гостуването си на Уест Хем, въпреки че изоставаше с два гола след първото полувреме. "Чуковете" поведоха с два гола на Джаред Боуен (24, 45), но след почивката "гражданите" се върнаха в мача с гол на Джак Грийлиш в 49-ата минута, а след автогол на Владимир Цоуфал резултатът бе изравнен. Четири минути преди края Риад Марез пропусна дузпа за Манчестър Сити. Отборът на Хосеп Гуардиола има нужда от победа в последния кръг при домакинството си на Астън Вила, за да стане шампион.

В момента "гражданите" имат преднина от 4 точки пред Ливърпул, но мърсисайдци са с мач по-малко. Уест Хeм изостава на 2 точки от Манчестър Юнайтед в битката за шестото място, което дава право на участие в Лига Европа.