Айнтрахт (Франкфурт) продължава със страхотното си представяне в Лига Европа през този сезон. Германският отбор направи първата крачка към финала в турнира, след победа с 2:1 при гостуването си на Уест Хем в първия полуфинален мач между двата тима на "Лондон Стейдиъм" в английската столица. Ансгар Кнауф даде преднина на гостите още в първата минута, Микейл Антонио изравни в 21-вата. След почивката Даичи Камада донесе успеха на Айнтрахт в 54-тата минута.

Домакините можеха да стигнат до изравняване в добавеното време, но късметът за втори път обърна гръб на Джаред Боуен, който със задна ножица нацели напречната греда.

В крайна сметка Айнтрахт може да е доволен от добрия турнирен резултат, който успя да постигне и тимът взе добро предимство преди реванша на свой терен след седмица. За Уест Хем резултатът не е никак добър и "Чуковете" ще трябва да покажат друго лице в Германия, ако искат да играят на финала.

В другия полуфинал от Лига Европа РазенБалшпорт Лайпциг победи Глазгоу Рейнджърс с 1:0.