Пирин (Благоевград) стана лидер във втората четворката на efbet Лига след домакински успех с 2:1 над Локомотив (София). "Орлетата" стигнаха до трите точки след две великолепни попадения през първото полувреме, дело на Станислав Манолев (13) и Красимир Станоев (30). Матеус Дуарте върна интригата в мача в 71-вата минута, но "железничарите" не успяха да стигнат до нов гол и в крайна сметка Пирин победи.

Отборът, воден от Радослав Митревски, прекъсна негативната си серия от три поредни шампионатни поражения, в които дори не успя да отбележи гол. В състава на благоевградчани, след изтърпяно наказание, играха опитните Петър Занев и Светослав Дяков.

В другия мач от карето на изпадащите Царско село и Ботев Враца завършиха наравно 1:1.