Отборът на Пари Сен Жермен увеличи на 15 точки аванса си на върха във френската Лига 1 след успех у дома с 2:1 над Марсилия в дербито от 32-ия кръг. Головете паднаха през първото полувреме, като Неймар откри за домакините в 12-ата минута, Дуйе Чалета-Цар изравни в 31-ата, а в добавеното време преди почивката Килиан Мбапе от дузпа отново даде аванс на Пари Сен Жермен.

С победата парижани събраха 74 точки, докато марсилци, които са най-близкият им преследвач, останаха с 59, при шест мача до края на сезона.

В друг мач от кръга Олимпик Лион набързо се съвзе след елиминирането от Уест Хем в Лига Европа и не показа никаква милост над Бордо, унижавайки го с 6:1 като домакин. С победата Лион се изкачи на 8-о място във временното класиране и вече не изглежда далеч от "Топ 4". Бордо е в много критична ситуация като предпоследен в Лига 1 и вече е допуснал 77 гола във вратата си.