В столичната зала "Триадица“ Микс записа петата си победа през този сезон, след като надви убедително последния във временното класиране Славия със 116:77.

Баскетболистите в червени екипи започнаха много силно мача и след десет минути игра се откъснаха с 31:13. Те вкараха 5 тройки само в тази част, а освен това се възползваха и от осемте грешки на съперника. Вторият период бе белязан с доста висока резултатност и от двата тима и макар той да бе доста по-равностоен, на почивката Микс отново имаше солиден аванс – 60:36. Тимът продължи да увеличава преднината си и след паузата, като преди заключителната четвърт се откъсна с 89:47. Славия успя да спечели с малко последната част, но на практика мачът вече се доиграваше.

Седем от осемте баскетболисти на победителите завършиха с двуцифрен актив, като най-резултатни с по 18 точки бяха Христо Бъчков (14 борби, 10 асистенции), Любомир Недков (9 борби) и Георги Михайлов. За Славия Марио Николов отбеляза 18 точки, с 16 е Виктор Митев.