Рома изигра един от най-добрите си мачове от началото на сезона в Серия "А" и победи с 4:1 като гост Аталанта в среща от 18-ия кръг на италианското първенство.

Двама англичани бяха точни за "джалоросите" от Рим днес - "деветката" Тами Ейбрахам реализира две попадения - още в първата минута, а след това и в 82-ата. Бранителят Крис Смолинг опъна мрежата в 72-ата минута. Николо Дзаниоло също записа името си сред голмайсторите, като го стори в 27-ата минута. Автогол на Браян Кристанте ('45+1) даде надежди на бергамаските, които нямаха загуба в последните си 10 двубоя, но воденият от Жозе Моуриньо тим грабна ценните три точки, най-вече с много стабилна почти в целия мач игра в защита и впечатляваща ефективност в офанзивен план.

Аталанта е сред най-неудобните съперници на "вълците" от години, но този път Рома се противопостави успешно на Богинята и запази шансовете си да атакува "Топ 4".

След този успех момчетата на Жозе Моуриньо заемат 5-ото място в класирането с 31 точки, "бергамаските" са трети с 37 т.