Футбол: Отборът на Аталанта победи с 3:2 Наполи при гостуването си на стадион "Диего Армандо Марадона“ в Неапол в мач от 16-ия кръг на Серия "А“.

Гостите поведоха още в 7-ата минута чрез украинският национал Руслан Малиновский. Пет минути преди почивката, домакините изравниха с гол на Пьотр Желински. В началото на втората част Дрийс Мертенс изведе Наполи напред в резултата, а Мерих Демирал изравни в 66-та минута, а след още пет дойде и пълният обрат в мача с гола на Ремо Фройлер.

След победата тимът на бергамаските, събра 34 точки и е само на две от Наполи на четвърто място.

Лидер е Милан с 36 точки, след като победи Салернитана с 2:0, следван от съгражданите си от Интер с 37. Те победиха Рома в Рим с 3:0.