Наставникът на Лудогорец Станислав Генчев даде мнението си след победата на своя тим над Арда. “Орлите" се наложиха с 4:1, а треньорът остана доволен от победата.

“Изключително важно бе да спечелим 3 точки. Знаехме, че Арда се опитва да играе атакуващо, да пресира дълбоко, но и остава пространства зад гърба на защитата. Можехме да отбележим още поне 4 гола. Изключително съм доволен. Изключвам първите 10-15 минути, когато Арда пресираше, но после всичко си дойде на мястото.

След смяната на треньора те практикуват този начин на игра, но поемат и рискове в защита. Някъде около първите 20 минути имахме затруднения, но после всичко си дойде на мястото. Имаше моменти, в които Арда владееше топката, но нямаше как да създаде нещо по-опасно. При всяка една отнета топка ние вкарвахме напрежение у тях.

При втория гол станаха по-лесни нещата, всичко си дойде на мястото след 30-ата минута. Поздравявам Делев за хубавия гол. Надявам се да се върнат повече футболисти и да правим ротации", заяви Генчев.