Спортист Своге допусна изключително незаслужена загуба с 1:2 при гостуването на дублиращия отбор на ЦСКА 1948. След плахо първо полувреме момчетата на Борислав Кьосев изиграха изключително силна втора част, в която пропуснаха поне 5 чисти голови положения, но допуснаха контраатака в края на срещата, след която домакините реализираха гол.

Проблемите пред "шоколадите“ дойдоха още преди мача, когато стана ясно, че капитанът Борислав Стойчев няма да може да играе поради травма. В 10-ата минута се контузи и Иво Харизанов, като се наложи принудителна смяна. Така Спортист остава без двамата си опитни централни бранители, което повлия на играта през първата част. Въпреки това още в 1-ата минута Кирил Янакиев не успя да засече прострелно центриране в наказателното поле и да отбележи гол.

Домакините имаха няколко ситуации. Първо в 15-ата минута Георги Иванов имаше добра възможност да удар, но изпрати топката в аут. В 39-ата минута Стефано Кунчев направи блестящо спасяване, след като Ивайло Климентов бе изведен сам срещу него. Минутка по-късно обаче резултатът стана 1:0. Домакините изпълниха ъглов удар и Валентин Йосков с глава реализира.

Нещата се промениха тотално през втората част, когато Спортист буквално натика съперника в собствената му половина. В 54-ата минута Деян Христов центрира почти от аутлинията и Дуде Ндонгала от малък ъгъл изравни. Последва още по-яростен натиск на Спортист. В 60-ата минута стражът на домакините изби топката след добро изпълнение на пряк свободен удар от Деян Христов. След ъгловия удар и Стивън Славков имаше шанс да вкара, но не успя да уцели добре топката.

В 72-ата минута Сандов изведе Ндонгала сам срещу вратаря, но Тодоров успя да спаси. Последваха още няколко опасни атаки, които обаче не можаха да завършат с решаващ удар.

Така се стигна до 87-ата минута, когато домакините направиха бърза контраатака, Стивън Кирилов бе изведен сам срещу Стефано Кунчев и вкара за 2:1.

ЦСКА 1948: Димитър Тодоров, Борислав Вакадинов, Михаил Минков, Александър Георгиев, Андрей Йорданов (Стефан Статев), Георги Иванов (66 – Владимир Гогов), Георги Господинов (71 – Стилиян Добрев), Валентин Йосков, Емануил Личев (85 – Марио Дилчовски), Стивън Кирилов

СПОРТИСТ: Стефано Кунчев, Галин Ташев, Иво Харизанов (10 – Стивън Славков), Богомил Богомилов, Владимир Сиромахов (90 – Ивайло Христов), Ивайло Михайлов, Илия Русинов, Мартин Сандов, Кирил Янакиев, Деян Христов, Даудет Ндонгала

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Минков, Личев (ЦСКА), Ташев (Спортист)