Община Дупница ще входира три проекта по Националната кампания „За чиста околна среда“
Дупница. Община Дупница ще входира три проекта по Националната кампания „За чиста околна среда“. Това каза пред Радио „Фокус“ – Кюстендил Христо Апостолов, пресаташе на Община Дупница. Проектите са за направата на детски кътове и такива за спорт и отдих. Две от проектните предложения се отнасят за града, а третото за село Яхиново.
В Дупница предложението е за изграждане на детски кът и кът за отдих и спорт в района на „Социалните жилища“. Другият район в града, за където се подготвят документи е за изграждане на кът за спорт и фитнес на открито в района на квартал „Горна махала“ на улица „Отовица“. Третият проект е за село Яхиново. Там е предвидено осигуряването на комбинирано фитнес-съоръжение, тенис на маса, както и 2 комбинирани детски съоръжения.
Максималната сума, която кампанията на ПУДООС предвижда да отпусне за реализацията на одобрен проект е до 10 000 хил. лева, като Община Дупница, ако прецени може да участва с допълнителен свой финансов ресурс, ако реши да разшири обхвата на проекта. Резултатите от извършеното класиране на постъпилите проекти трябва да станат ясни до 26 февруари. Одобрените проектни предложения ще бъдат реализирани през лятото.
Венцеслав ИЛЧЕВ