НАЙ-ЧЕТЕНИТЕ НОВИНИ ДО 11:29

СВЪРЗАНИ НОВИНИ

Gol.mk: Иван Перишич заяви, че чака финалния мач срещу Франция от 1998 г. насам

12 Юли 2018 | 02:49 | Агенция "Фокус"
Москва. Героите на селекционера на националния отбор на Хърватия Златко Далич създадоха история и водят Хърватия на финал на Световното първенство в Русия. Отборът елиминира Англия на полуфинала и ще се изправят на финала срещу с Франция, срещу която през 1998 г. бяха елиминирани на полуфиналите на тогавашното Световно първенство, предава македонската електронна медия Gol.mk.
След мача отбелязалият първия гол за Хърватия Иван Перишич заяви, че е мечтал за финала срещу Франция цели 20 години и че мачът в Москва ще бъде различна история в сравнение на полуфиналите във Франция през 1998 година.
„Не знам как да опиша това чувство за вас. Всички ние помним 1998 г. и мача срещу Франция. Сега е друга история. Сега сме на финал и нямаме какво да губим. Имаме три дни почивка и мисля, че ще се подготвим добре“, заяви Перишич.
Големият финал на Световното първенство ще се проведе в неделя на московския стадион „Лужники“.

Превод и редакция: Виктор Турмаков
Отвори в нов прозорец
прочети затвори

Daily Express: „Трите лъва“ са изритани от Световното първенство по футбол

12 Юли 2018 | 02:38 | Агенция "Фокус"
Москва. Английската мечта на Световното първенство по футбол в Москва бе разбита, след като Хърватия спря момчетата на селекционера Гарет Саутгейт да достигнат до първите финали на страната за последните 52 години. Същевременно Хърватия за първи път достигне до финал на Мондиала след победен гол на Марио Манджукич, пише Daily Express.
Въпреки поражението, в социалните мрежи феновете нарекоха играчите в английския отбор „национални герои“.
„Това е масивен прогрес и трябва да сме горди. Момчетата са млади, но играха зряло“, смята бившият английски национал Стан Колимор.
„Аз съм абсолютно опустошен, особено след победния гол на хърватите. Това е ужасен начин да напуснем първенството. Досега всичко бе фантастично“, смята 34-годишният Крис Трелър, наблюдавал мача на голям екран в лондонския „Хайд Парк“.
„Макар и да загуби, Англия си съдра з*****а, за да достигне до полуфиналите. Справихме се добре, ние сме победителите в моите очи“, коментира потребител в социалните мрежи.
Дукът на Кеймбридж, който е председател на Футболната федерация на Англия заяви, че е разочарован от поражението но и че отборът трябва да бъде горд с представянето си.

Gol.mk (Македония): Марио Манджукич: Бихме се като лъвове, такива ще сме и на финала

12 Юли 2018 | 02:29 | Агенция "Фокус"
Москва. Хърватският футболист Марио Манджукич е новият герой на страната си, макар и другите футболисти от „шахматния“ отбор заслужават тази титла. На полуфинала срещу Англия на Световното първенство по футбол в Русия той отбеляза попадението, решило резултата от мача, предава македонското електронно издание Gol.mk.
"Невероятно, все още не можем да се освестим. Това е чудо. Играхме смело и направихме завръщане против Англия, както и правим през целия турнир“, заяви Манджукич. Той допълни, че отборът още от сега ще се готви за финалния мач. „Бихме се като лъвове, такива ще сме и на финала“, допълни той
Хърватия в неделя излиза на финал срещу Франция и ще иска отмъщение за загубата на полуфиналите от домакините на Световното първенство през 1998 г. във Франция.

Героят на Хърватия: Ние бяхме като лъвове, ще бъдем и на финала!

Daily Mail: Марио Манджукич разби английските сърца, а хърватите се класират на финал на Световното първенство по футбол

12 Юли 2018 | 02:02 | Агенция "Фокус"
Москва. На Хърватия ѝ бяха нужни 109 минути, за да поведе пред Англия на полуфиналния мач от Световното първенство по футбол, но в крайна сметка те надделяха. Те бяха по-добрият отбор във второ полувреме, констатира Daily Mail след отпадането на отбора на Англия с 2:1 на Мондиала.
Но нека си го кажем направо. Англия не бе късметлия, за да достигне до тук. Тя нямаше късмета да достигне до тук поради доброто стечение на отборите в групите. Английският отбор в много отношения бе най-добрият на първенството. Това бе отбор – група братя, група играчи, които бяха повече от сумата на съставните си части.
Няма срам, няма провал. Англия се справи по най-добрия възможен начин. Селекционерът Гарет Саутгейт свърши отлична работа и националният отбор трябва да бъде негов за поне още четири години. Той заслужава това.
Но и Хърватия заслужава поздравление. Това бе представяне с дух. След първия гол на Англия те откриха начин да се завърнат в играта чрез Мордич и играча на мача Перишич, които демонстрираха невероятен технически талант.

Хари Кейн, капитан на английския национален отбор по футбол: Разбити сме. Работихме толкова здраво, ще ни боли известно време

12 Юли 2018 | 01:36 | Агенция "Фокус"
Москва. Капитанът на английския национален отбор по футбол Хари Кейн излезе с коментар след поражението от Хърватия на полуфинала на Световното първенство по футбол, провел се в Москва, пише The Daily Telegraph.
„Тежко е. Работихме толкова здраво. Играта бе 50-50. Боли много и ще бори дълго време. Но пътешествието бе добро“, заяви Кейн. Той допълни, че хърватите са играли добре и че са затруднили англичаните.
„Трудно е да се посочи с пръст какво не се получи. Мислехме, че сме достатъчно добри и че ще спечелим. Следващата крачка сега е да продължим напред. Трябва да изтупаме прахта от себе си и да сме горди с постигнатото. След това ще продължим“, заяви капитанът на английския отбор след поражението.

The Daily Star: Английските фенове са с разбити сърца, но горди след поражението от Хърватия

12 Юли 2018 | 01:15 | Агенция "Фокус"
Москва. Английските фенове по света и в страната приветстват своите герои след доблестно поражение на полуфиналите на Световното първенство по футбол. Хърватският играч Марио Манджукич разби английските сърца, след като отбеляза победен гол в продълженията, пише The Daily Star.
Киерън Трипиър откри резултата и предизвика сцени на празнуване по трибуните, макар и капитанът Хари Кейн след това да пропусна шанс да удвои преднината в първото полувреме.
По Иван Перишич лиши „трите лъва“ от победата във второто полувреме, изпращайки играта в продълженията. След това Манджукич оформи крайният резултат след като английската защита допусна глупава грешка.
Осемте хиляди фена, които гледаха мача на живо на голям екран в Манчестър първоначално скандираха, че купата „идва у дома“, но след това възгласите им бяха заменени от тишина, а след това от пъшкания след като мачът се проточи. Въпреки разбитите си сърца, хиляди английски фенове използваха социалните мрежи, за да отдадат почит на отбора.

The Independent:  Англия е вън от Мондиала след поражение в продълженията от Хърватия

The Independent: Англия е вън от Мондиала след поражение в продълженията от Хърватия

12 Юли 2018 | 00:24 | Агенция "Фокус"
Москва. На английската мечта на Световното първенство по футбол бе поставен край, след като страната бе победена от Хърватия в продълженията на полуфинала, пише The Independent.
„Трите лъва“ откриха резултата в петата минута с прекрасен удар на Киеран Трипиър и в следващите 62 минути изглеждаше, че Англия си е уредила мястото на финала.
Но Иван Перишич изравни и позволи на Хърватия да получи продължения, преди Марио Манджукич да отбележи в 109-та минута и да постави момчетата на Златко Далич начело.
Англия се опита да направи всичко, но не успя да изравни. Сега тя ще се изправи в събота с отбора на Белгия на мача за трето място, докато Хърватия отива на финал, където ще се изправи срещу Франция.

Хърватия е на финал на Мондиала в Русия

11 Юли 2018 | 23:46 | Агенция "Фокус"
Москва. Хърватия победи Англия с 2:1 след равенство в редовното време – 1:1. На стадион „Лужники“ в Москва Англия откри резултата още в 5-ата минута с гол на Киърън Трипиър от пряк свободен удар. Изравнителният гол за хърватите отбеляза Иван Перишич в 68-ата минута и редовното време завърши наравно 1:1.
В продълженията Марио Манджукич отбеляза гол в 110-ата минута и прати Хърватите за първи път в историята на финал на Световно първенство.
Англия отново бе спряна на полуфиналите след 1990 година в Италия, където загубиха от бъдещия шампион Федерална Република Германия след дузпи.

СНИМКА НА ДЕНЯ
73-та Годишна сесия на Общото събрание на ООН. 24 септември 2018 г.

ВИДЕО
Тегленето на победителя в играта
Тегленето на победителя в играта "Европейски тест за отличници-шест" 30.07.2018г...