НАЙ-ЧЕТЕНИТЕ НОВИНИ ДО 21:18

СВЪРЗАНИ НОВИНИ

Спорт: Григор Димитров се класира за четвъртфиналите в Барселона

26 Април 2018 | 17:16 | Агенция "Фокус"
Барселона. Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира в Барселона. Това стана след трудно постигната победа срещу Малик Джазири със 7:5, 3:6, 7:6. В тайбрека българинът надделя с 10:8. При 5:4 за Джазири в третия сет, тунизиецът поиска лекарска помощ от физиотерапевт и забави мача с няколко минути. Това изнерви Димитров, който започна гейма с шестата си двойна грешка в мача. Все пак стигна до тайбрек и спечели двубоя. Това е втори мач между двамата, като първият бе спечелен от Джазири в три сета на турнира в Дубай, в края на февруари тази година.
В следващия кръг Григор Димитров ще играе срещу Пабло Кареньо Буста или Андриан Манарино.
Отвори в нов прозорец
прочети затвори

Спорт: Малик Джазири изравни резултата срещу Григор Димитров

26 Април 2018 | 16:01 | Агенция "Фокус"
Барселона. Григор Димитров загуби втория сет срещу Малик Джазири с 3:6 в осминафиналния мач на турнира в Барселона. Така тунизиецът изравни резултата - 1:1.
Българинът загуби единствения си мач с Джазири в края на февруари тази година на турнира в Дубай. 34-годишният тунизиец не участва в Монте Карло, но преди това достигна четвъртфинал в Мароко, отпадайки от бъдещия финалист Кайл Едмънд.
При успех Григор Димитров ще играе с Пабло Кареньо Буста или Андриан Манарино.

Спорт: Григор Димитров спечели първия сет срещу Джазири

26 Април 2018 | 15:20 | Агенция "Фокус"
Барселона. Григор Димитров спечели със 7:5 първият сет в осминафиналния мач срещу Малик Джазири от Тунис. Българинът допусна пробив в петия сет, но в осмия успя да върне равенството. Това стана след оспорване от страна на Димитров срещу съдийско решение, което разконцентрира играта му, но все пак овладя нервите си, върна пробива и затвори сета при 7:5.
Българинът изненадващо загуби единствения си мач с Джазири в края на февруари тази година на турнира в Дубай. 34-годишният тунизиец не участва в Монте Карло, но преди това достигна четвъртфинал в Мароко, отпадайки от бъдещия финалист Кайл Едмънд.

Венцислав ДРАГОМАНОВ

Спорт: Григор Димитров излиза срещу Малек Джазири след 13:30

26 Април 2018 | 07:33 | Агенция "Фокус"
Тенис. Световният номер 5 Григор Димитров ще излезе за своя мач от третия кръг на турнира на червени кортове в Барселона след 13:30 в четвъртък. Той ще спори за място на четвъртфиналите с тунизиеца Малек Джазири, от когото загуби изненадващо на турнира в Дубай.

Спорт: Григор Димитров победи Жил Симон в Барселона

25 Април 2018 | 13:45 | Агенция "Фокус"
Барселона. Григор Димитров спечели първия си мач на турнира на червени кортове в Барселона. Българинът победи Жил Симон с 6:2, 6:1 за час и 20 минути игра. При 2:2 в първия сет Димитров спечели седем поредни гейма, след което играта на французина вече не бе на ниво. Това е четвърта поредна победа на българина от девет мача помежду им.
В следващия кръг съперник на Григор Димитров ще бъде Малек Джазири от Тунис, който има една победа срещу българина тази година в края на февруари на турнира в Дубай.

Спорт: Григор Димитров победи в първия сет срещу Жил Симон в Барселона

25 Април 2018 | 13:06 | Агенция "Фокус"
Барселона. Григор Димитров спечели първия сет с 6:2 срещу Жил Симон, на турнира на червени кортове в Барселона. Българинът направи пробив в шестия гейм, след което затвори сета с още един пробив в подаването на французина.
Димитров и Симон имат осем мача помежду си в Тура, като френският тенисист води с 5:3 победи. Последните два успеха обаче са в сметката на българина – 2:0 сета в Синсинати през 2016 година и 3:1 сета през същия сезон на Уимбълдън. В последната им среща на клей победи французинът – 2:0 сета по-рано през 2016 година в Монако.

Спорт: Разбра се кой ще е първият съперник на Григор Димитров в Барселона

24 Април 2018 | 18:50 | Агенция "Фокус"
Тенис. Първата ракета на България Григор Димитров ще започне участието си на турнира от сериите Ей Ти Пи в Барселона с награден фонд два милиона и половина долара с мач срещу французина Жил Симон. Българинът пропусна първия кръг като поставен под номер две в основната схема, а провивникът му надделя над квалификанта от Беларус Иля Ивашка с 2:0 сета. 33-годишният французин в момента е 70-и в световната ранглиста, но е спечелил пет от осемте двубоя с Димитров досега.

Спорт: Евентуалният съперник на Григор Димитров за 3-и кръг на турнира в Барселона се оттегли от участие

24 Април 2018 | 09:35 | Агенция "Фокус"
Тенис. Поставеният под номер 13 в основната схема на турнира по тенис в Барселона Андрей Рубльов се отказа от участие в състезанието заради физически проблеми. Руският талант беше най-вероятният съперник на Григор Димитров в третия кръг, а преди това евентуалният му съперник във втория кръг Филип Колшрайбер също се отказа заради контузия в гърба. Така по пътя на българина до четвъртфиналите няма да има нито един поставен съперник. Ако Димитров успее да преодолее победителя от двубоя между Жил Симон и Иля Ивашка от втория кръг, той ще се изправи срещу победителя от мача между Ернесто Ескобедо и тунизиецът Малик Джазири.