НАЙ-ЧЕТЕНИТЕ НОВИНИ ДО 04:58

СВЪРЗАНИ НОВИНИ

Спорт: Квалификант отстрани Миша Зверев в Бризбейн

3 Януари 2018 | 15:02 | Агенция "Фокус"
Бризбейн. Миша Зверев отпадна от турнира в Бризбейн след загуба от Майкъл Мо. Поставеният под № 8 в схемата на турнира германец, бе победен от преминалия през квалификациите тийнейджър Майкъл Мо с 2:6, 7:5, 4:6. До този момент, роденият в Саудитска Арабия американски поданик има само две титли от турнири „Чаланджър“.
Другата изненада за деня поднесе 18-годишният австралиец Алекс де Минор, който отстрани поставеният под № 4 канадец и шампион от 2016 година Милош Раонич.
В следващия кръг Майкъл Мо и Алекс де Минор играят един срещу друг.

Венцислав ДРАГОМАНОВ
Отвори в нов прозорец
прочети затвори

Спорт: Григор Димитров и Раян Харисън с втора победа на двойки

3 Януари 2018 | 13:37 | Агенция "Фокус"
Бризбейн. Григор Димитров откри сезон 2018-а с две победи се класира за полуфиналите на двойки на Brisbane International за четвърти път в кариерата си. В тандем с Райън Харисън двамата се справиха с австралийската двойка Кирьос и Рийд след два тайбрека - 7:6(2), 7:6(3).
В мач за място на финала Димитров и Харисън ще играят срещу поставените под №1 в схемата на двойки Континен и Пиърс, които сразиха с 6:4, 6:3 Милман и Ебдън.
Григор Димитров започва защита на титлата си утре по обяд. В двубой от осминафиналите той излиза в 12:30 часа наше време срещу участващия с "уайлд кард" австралиец Джон Милман.

Спорт: Григор Димитров започва защита на титлата си в Бризбейн в четвъртък по обяд

3 Януари 2018 | 11:29 | Агенция "Фокус"
Бризбейн. Водачът в схемата на турнира в Бризбейн, Австралия - Григор Димитров, започва защита на титлата си утре по обяд. В двубой от осминафиналите той излиза от 12:30 часа наше време срещу участващия с "уайлд кард" австралиец Джон Милман. За 128-ия в света Милман това ще бъде трети мач срещу първи поставен в родния му град. През 2013 година той отстъпи в три сета на Анди Мъри, а следващия сезон загуби по същия начин срещу Роджър Федерер.
Третият в ранглистата Димитров излиза днес в четвъртфинал на двойки. С партньора си Райън Харисън ще играят срещу австралийците Ник Кириос и Мат Рийд.

Спорт: Григор Димитров и Райън Харисън победиха на двойки в Брисбейн

2 Януари 2018 | 11:22 | Агенция "Фокус"
Канбера. Българинът Григор Димитров и американецът Райън Харисън победиха по двойки на турнира в Брисбейн в Австралия представителите на домакините Лейтън Хюит и Джордън Томпсън с 6:3, 1:6, 10:5.
На четвъртфинала Димитров и Харисън ще играят отново с австралийци - Ник Кириос и Мат Рийд, които победиха британеца Доминик Инглот и новозеландеца Маркъс Даниел с 1:6, 6:4, 10:7.

Превод и редакция: Виктор Турмаков